fbpx

בדיקת פנסיה באמצעות סוכן ביטוח מקצועי

תוכן עניינים

החשיבות של שירות בדיקת פנסיה

אם אתם מעוניינים בשירות בדיקת פנסיה, עליכם לבצע זאת עם בעל רישיון ממשרד האוצר. כך יש גיבוי להמלצות שלו, הוא מחויב לרמה מקצועית מסוימת ויש לו אחריות אישית, על אותן המלצות.

סוכן ביטוח פנסיוני מקצועי, נחוץ לשכירים, לעצמאים ולשכירים בעלי שליטה. נקודת ההתחלה היא בדיקת פנסיה לפי תעודת זהות, שמיועדת לספק תמונת מצב כללית על מצבו של אותו אדם. הבדיקה מתייחסת גם לחסכונות הקיימים עד אותה הנקודה, וגם להמלצות קדימה לאותם החסכונות ולהפקדות עתידיות.

סוכן ביטוח פנסיוני יערוך עבורכם גם בדיקת ביטוחים בצורה יסודית, יחד עם בדיקת התיק הפנסיוני ויוכל להמליץ ללקוח על מכלול הכיסויים הביטוחיים והחסכונות וזאת מאחר שהדברים משליכים האחד על השני – החסכונות הפנסיוניים וביטוחי הפרט.

ביטוח חיים לדוגמה, קיים גם בקרן הפנסיה. לכן, כאשר אדם רוצה להגן על משפחתו למקרה מותו חלילה ושוקל יחד עם איש המקצוע מה היקף ההגנה, עליו לקחת בחשבון גם את קרן הפנסיה וגם את ביטוחי החיים הפרטיים. ביטוח מחלות קשות, מהווה הגנה נוספת למקרה אובדן כושר עבודה, שגם כן קיים בקרן הפנסיה. חשוב לבדוק את הדברים יחדיו.

בעת בדיקת ביטוח פנסיוני, בודקים את סך הצבירה הפנסיונית בכלל המוצרים: קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים/ תגמולים לעצמאים, קופות גמל, קופות גמל להשקעה או קרנות השתלמות. מבצעים סימולציה לגבי הפנסיה הצפויה ביחס לקצב החיסכון הנוכחי. כך כל חוסך יכול לדעת מה גובה הפנסיה הצפויה שלו, ביחס לקצב החיסכון הנוכחי. בנוסף, במסגרת בדיקת חסכונות פנסיה בוחנים את עלויות הניהול ואם ניתן להוזילן ולהגדיל את החיסכון נטו, מסלולי השקעה במוצרים השונים והתאמת המוצרים לאופי החוסך.

אין מועד מוקדם מדי לביצוע בדיקת פנסיה

כיום, ביטוח פנסיוני לעצמאים הוא חובה. בגזרת השכירים, כל מעסיק חייב להפריש לפנסיה עבור עובדיו השכירים, עם זאת, המטרה העיקרית של החיסכון לפנסיה לא צריכה להיות חובה כזו או אחרת או הטבות מס שניתנות לעצמאים בעת החיסכון. אנו חוסכים לפנסיה כדי לדאוג ליכולתנו להזדקן בכבוד ולא להיות תלויים חלילה בילדינו, בנכדינו או בסיוע של המדינה.

תוחלת החיים הולכת ועולה, וגיל הפרישה לא עולה באותו הקצב. התוצר של התהליך הזה, הוא שהמדינה לא תוכל לממן את הפנסיונרים לאורך זמן. הדרך היחידה לדאוג לעצמנו לזקנה, היא להיות אחראים ומודעים לחיסכון הפנסיוני שלנו. ככל שנקדים לעשות זאת, כך ייטב.

האם ניתן להתנהל ישירות מול הגוף הפנסיוני?

כל חוסך יכול להתנהל היום ישירות מול הגוף הפנסיוני. עם זאת, יש לזכור שהתקנות והחוקים משתנים רבות, ישנם מוצרים חדשים ושחקנים חדשים כל הזמן. רק אדם הבקיא בשוק בצורה מעמיקה יודע להתאים את המוצרים לצרכים הספציפיים של אותו החוסך. בנוסף, סוכן הביטוח הפנסיוני מחויב לדאוג לאינטרסים של החוסך ולייצג אותו נאמנה מול הגוף המנהל את חסכונותיו.

חוסכים רבים מסתכלים רק על נושא דמי הניהול בעת בדיקת חשבונות פנסיה, אך הדבר מהווה הסתכלות חלקית ביותר. מי הגוף המנהל? מה היכולת להתנהל מולו במקרה תביעה חלילה של מקרה נכות או מוות? מסלולי השקעה, המוצר הספציפי והתאמתו לחוסך וגובה החיסכון, הם פרמטרים חשובים לא פחות. פעמים רבות עדיף לשלם יותר דמי ניהול אך לנהל את הכספים בגוף עם ניסיון יותר, או שהיסטורית מייצר תשואות טובות יותר. אלה דברים שרק איש מקצוע יכול לבדוק באופן שוטף בעבור לקוחותיו.

אני כאן בשבילכם!

בתור סוכן ביטוח פנסיוני עצמאי, אשמח ללוות אתכם, לבדוק עבורכם את תיק הביטוח, למנוע כפילויות ולתכנן את העתיד שלכם בצורה הטובה ביותר עבורכם.

אתם מוזמנים להתקשר אלי לפלאפון 050-8385533 או לפנות אלי במייל refael@haviv-pen-ins.com.

כמו כן ניתן למלא את הפרטים בטופס צור קשר באתר ואחזור אליכם בהקדם.

אל תשכחו לסמן לייק בעמוד הפייסבוק שלי!

עוד עלי ועל מה שאני מציע לעצמאים ושכירים בבלוג שלי.

רפאל חביב - סוכן ביטוח
רפאל חביב - סוכן ביטוח

רפאל חביב הוא סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ המספק שירותי ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח סיעודי, קופת גמל להשקעה, בדיקת תיק ביטוח לפי הר הכסף והר הביטוח, בניית תכנית מותאמת אישית ועוד.

שיתוף המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email
Print
יכול לעניין אותך גם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *