fbpx

למה חברות ביטוח מפסיקות לשווק ביטוח סיעודי

תוכן עניינים

למה חברות ביטוח מפסיקות לשווק ביטוח סיעודי? ומה זה אומר? המדריך המלא!

למה חברות ביטוח מפסיקות לשווק ביטוח סיעודיאני בטוח ששמעתם לאחרונה על הסערה בענף הביטוח סביב הביטוח הסיעודי ובטח שאלתם את עצמכם למה חברות ביטוח מפסיקות לשווק ביטוח סיעודי ואיך זה ישפיע עליכם.

במאמר הבא אענה לכם על השאלה הזו ועל כל השאלות הרבות שאנשים ולקוחות שואלים אותי בתור סוכן ביטוח פנסיוני:

החל ממה יעשו אנשים שכבר רכשו ביטוח כזה, האם מקבלים פיצוי, מה עושים ועוד.

סביר להניח שכולכם שמעתם על כך, אך אם אתם לא חיים בישראל או לא מעודכנים – אספר לכם בקצרה, שחברת הביטוח מנורה מבטחים החליטה כי היא מפסיקה למכור ביטוח סיעודי פרטי.

אך מיד לאחר שמנורה יצאה בהודעה, כל חברות הביטוח הגדולות הצטרפו אליה, וגם הן ביטלו את האפשרות לרכוש ביטוח סיעודי דרכן.

נכון לכתיבת מאמר זה, כרגע רק חברת הביטוח הפניקס היא היחידה שמציעה עדיין ביטוח סיעודי פרטי, אך רק ל-5 שנים, כמו שיש דרך קופות החולים, המוצר של "סיעודי לכל החיים", או "משלים ל-5 שנים, לא קיים יותר.

איך כל הבלאגן הזה התחיל? הסיבה המרכזית להפסקת הביטוח הסיעודי היא יציאה של מבטחת המשנה "סקור" מפעילת בישראל והיא הייתה מבטחת המשנה של רוב החברות בארץ. כמובן שהתארכות תוחלת החיים היא הגורם לכך, ברמת המאקרו.

אך נראה שגם זה לא הספיק לחברות הביטוח והיא מפסיקה את הביטוח הסיעודי לאלתר, ואפשר בקלות להבין למה:

הביטוח הזה נהיה מסוכן עבור חברות הביטוח בגלל התארכות תוחלת החיים של האנשים – יש בזה המון דברים חיוביים כמובן, כי אנחנו חיים יותר שנים, אך מצד שני, עבור חברות הביטוח, הריבית לא מאפשרת להן להתגונן מפני הסיכון הפיננסי שתהפכו להיות סיעודיים כך שהיא משקיעה בסיכון, ע"מ להניב תשואה שהופכות את הביטוח ליקר ומסוכן עבורם.

אזכיר ואומר, שביטוח סיעודי הוא שונה מביטוח בריאות או ביטוח חיים. הביטוח הזה נותן מענה למבוטחים שמתקשים לבצע פעולות רגילות ויומיומיות ללא סיוע – דברים שנראים לנו כמובנים מאליו, כמו אכילה או מקלחת לבד.

בגלל שתוחלת החיים עלתה, ואנשים רבים מגיעים לגילים מתקדמים, הסיכון להפוך לחולה סיעודי כך גם גדל שיעור התחלואה.

לעובדה הזו משמעות כלכלית לא רק עבור החולה והמשפחה שלו שצריכה לטפל בו אלא גם עבור המדינה וחברות הביטוח.

אל תשכחו שלטפל בחולה סיעודי יכול להסתכם בעלויות גבוהות ויקרות שבן אדם ממוצע לא יכול לעמוד בהם מבלי עזרה של המדינה או חברת ביטוח – אני מדבר על סכומים שיכולים להגיע בקלות ל-9,000 שקל בחודש לטיפול בבית, ואפילו עד ל-20,000 שקל בחודש עבור אשפוז או טיפולים מחוץ לבית.

מה עושים אם כבר היה לי ביטוח סיעודי?

מי שיש לו כבר ביטוח סיעודי, הכל נשאר כמו שהוא, באותם התנאים. מי שיש לו פוליסה פרטית, בפרמיה קבועה ומפסיק לשלם, חלק מהפיצוי נצבר עבורו בזכות השנים ששילם. זה ערכי סילוק.

בכל מקרה, חברת הביטוח שלכם לא יכולה לבטל באופן חד צדדי את הביטוח הסיעודי שלכם.

אז מה עושים? יש תחליף לחברות הביטוח?

המהלך של ביטול הביטוח הסיעודי הוא לא קטן ומינורי, אלא משמעותי מאוד. הביטוחים דרך קופת החולים, הם גם בחברות ביטוח והם לא טובים כלל ביחס לפרטיים שהיו. אין קשר להיות קופות החולים "מלכ"ר". העלות נמוכה בהרבה, אך בהתאם הפרמיה משתנה, אין ערכי סילוק ואין כיסוי לתאונה, כך שהכיסוי נחות משמעותית.

כאלטרנטיבה חלקית, יש להתייחס לביטוח מחלות קשות ותאונות אישיות: מחלות קשות נותן פיצוי חד פעמי במקרה מחלה, יכול לתת מענה ביטוחי חלקי למי שחולה בגיל צעיר והופך לסיעודי. בגיל מבוגר לא כלכלי בד"כ להמשיך להחזיק ביטוח כזה וביטוח תאונות אישיות, נותן פיצוי למצב סיעודי כתוצאה מתאונה, מה שלא נותן הכיסוי דרך קופות החולים.

יש לציין, שהמענה הוא חלקי, מאחר שלא מדובר בקצבה מתמשכת.

קופת החולים יכולה גם היא יום אחד להפסיק את הביטוח הסיעודי, אך רוב הסיכויים שזה לא יקרה, כי קופות החולים כמו כללית או מכבי, כפופות למשרד הבריאות, בעוד חברות הביטוח כפופות לרשות שוק ההון.

חברת ביטוח וקופת חולים הן שני גופים שונים מאוד, ובעוד המטרה של חברות הביטוח היא להרוויח, קופת חולים היא מוסד ללא כוונת רוח.

הצפי הוא שיהיו תכניות סיעוד חדשות, שלא יבטיחו סכום פיצוי קבוע, אלא משתנה בהתאם לתשואה שתשיג חברת הביטוח. צריך לציין את העניין הזה.

אני כאן בשבילכם – צרו איתי קשר עוד היום לקבלת שירות אישי ומקצועי!

בין אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח בריאות או קופת גמל להשקעה או בין אם אתם רוצים למצוא כספים אבודים ולבדוק את התיק הביטוחי שלכם – התקשרו אלי עוד היום למספר הפלאפון האישי והישיר שלי050-8385533 ואדאג לתכנן לכם עתיד בטוח ושקט המותאם לכם כמו כפפה ליד מבחינת יתרונות, מחיר ותועלת!

ניתן לכתוב לי גם למייל refael@haviv-pen-ins.com או מלאו את הטופס בעמוד צור קשר ואחזור אליכם מיד לאחר קבלת הפניה.

אל תשכחו לעשות לי לייק בעמוד הפייסבוק ולשמור על קשר!

עוד מידע על שירותי הביטוח שלי ולקריאת מדריכים מועילים נוספים שיעזרו לכם להתכונן לעתיד ולתכנן את התיק הביטוחי שלכם כמו שצריך בבלוג שלי.

רפאל חביב - סוכן ביטוח
רפאל חביב - סוכן ביטוח

רפאל חביב הוא סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ המספק שירותי ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח סיעודי, קופת גמל להשקעה, בדיקת תיק ביטוח לפי הר הכסף והר הביטוח, בניית תכנית מותאמת אישית ועוד.

שיתוף המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email
Print
יכול לעניין אותך גם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *