פרסומים רבים יש במדיה על בדיקת תיק הביטוח, רובם ככולם לא כוללים את בדיקת תיק הפנסיה באותה הזדמנות.

לדעתי, מדובר ב"חצי עבודה" ולא ניתן לתת המלצות מקצועיות אמיתיות על סמך בדיקת תיק הביטוח בלבד. אלה הסיבות העיקריות:

  1. קרן הפנסיה כוללת הגנות חשובות למקרה נכות ומוות, שמצטרפות להגנות בביטוחי החיים והבריאות, יש לקחת אותן בחשבון במכלול ההגנות.
  2. כאשר נחסכים כספים במעבר לפוליסות זולות יותר, ניתן להגדיל את החסכון הפנסיוני של המבוטח ובכך את הקצבה הצפויה שלו בפנסיה.
  3. כאשר בוחנים את ההכנסה של המבוטח, ביחס לשכרו המבוטח בקרן הפנסיה, לעיתים מתגלים פערים בכיסוי אובדן כושר העבודה ולמקרה מוות, פערים אותם ניתן להשלים במסגרת הגדלת הכיסוי הביטוחי.
  4. כאשר בודקים את הנכסים הפנסיוניים של החוסך, ניתן להציג לו בצורה טובה יותר את אפשרויות הפעולה. לדוגמא, אם יש לו כספים נזילים בהיקף משמעותי, יתכן שיכול לצמצם ביטוחים כמו מחלות קשות או תאונות אישיות, שכן במצב של תאונה או מחלה קשה, יוכל להשתמש בחלק מהכספים הנזילים ולנתב את ההגנות הביטוחיות למקומות אחרים כמו הגדלת ביטוח החיים, או כתבי שירות בביטוח הבריאות.
  5. מטרייה ביטוחית, שהיא תוספת חשובה מאוד לביטוח בקרן הפנסיה, נרכשת כביטוח פרטי, אך לצורך כך, יש להכיר את הכיסוי הביטוחי בקרן הפנסיה.
  6. אם חלילה נמצאים במצב של אובדן כושר עבודה, או חלילה מוות בטרם עת, כדאי שסוכן אחד יטפל בכל התביעות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה.

לכן, אל תסתפקו ב"חצי בדיקה", השאירו פרטים בקישור למטה ובואו נפגש 😊