fbpx

מה זה ביטוח סיעוד והאם זה כדאי?

תוכן עניינים

מה זה ביטוח סיעוד והאם זה כדאי? מדריך חובה לכל אזרח!

אם התחלתם לשאול את עצמכם לאחרונה מה זה ביטוח סיעוד והאם זה כדאי? המאמר הבא שלי יעשה לכם סדר בכל מה שקשור לביטוח שכולם "מפחדים" להתעסק בו – ותכף אסביר לכם בדיוק מדוע.

אז מה זה בעצם ביטוח סיעודי? זהו ביטוח שנותן מענה לצרכים של אדם הזקוק לשירותי סיעוד – כלומר, אדם שהופך להיות "תלוי" באנשים אחרים כדי לבצע פעולות יומיות ושגרתיות.

זה יכול לבוא לידי ביטוי בעזרה שהאדם צריך לקבל מאדם שני כדי לאכול או להתקלח – פעולות שאנחנו עושים אותם כל כך הרבה פעמים, עד שלפעמים הן נראות לנו מובנות מאליו.

בישראל, ניתן לרכוש ביטוח סיעוד בדרך כלל ב-3 דרכים:

אחד מהם, הוא באמצעות המקורות הציבוריים – בזכות פרק "ביטוח סיעוד" בחוק הביטוח הלאומי. כלומר, ניתן לקבל סבסוד ממשרד הבריאות, אך זה נכון למאושפזים הזכאים לכך.

שימו לב שכיסוי סיעודי דרך ביטוח לאומי ניתן לכל תושב ישראל, שהגיע לגיל פרישה ועומד בתנאי הזכאות (הכנסה נמוכה יחסית) וצורך בעזרה סיעודית. לא רוכשים את זה.

הדרך השנייה היא באמצעות ביטוח משלים שמציעות בדרך כלל קופות החולים כמו כללית, מכבי וכו'.

או הדרך השלישית היא לרכוש את הביטוח הסיעודי על ידי סוכן ביטוח פנסיוני כמוני או על ידי חברות ביטוח גדולות.

מומלץ וכדאי לפנות אל סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ לצורך ביטוח סיעודי – ואני לא כותב זאת כי אני אחד כזה, אלא כי זו הדרך הבטוחה והיעילה ביותר לקבל הצעת מחיר המותאמת בדיוק עבורכם, בשביל הצרכים שלכם ובשביל מה שאתם צריכים.

בתור סוכן עצמאי, אני רואה את הלקוח כאדם ולא כ"תיק". אני דואג לו להצעת המחיר הטובה והמשתלמת ביותר כך שתוכלו לשלם מינימום אך לקבל את המקסימום.

בדרך כלל, אצל חברות הביטוח הגדולות מי שמשמש בתור "הסוכן" הוא נציג לקוחות שפשוט חשוב לו לעשות מכירה והוא לא באמת יודע מה שהוא מוכר.

אותו דבר גם לגבי הביטוח הסיעודי דרך קופות החולים – הוא בדרך כלל חלקי בלבד, לתקופה מוגבלת וכולל התניות משמעותיות.

הכיסוי הניתן דרך קופות החולים, הוא גם דרך חברות הביטוח הגדולות, אך יש לו מספר חסרונות:

א. אין צבירת זכויות (ערכי סילוק) שקיים בביטוח הפרטי. כלומר, אם אדם ששילם 30 שנה מפסיק את התשלום, הכיסוי נפסק, בניגוד לביטוח פרטי, שם יצבור חלק מהפיצוי לאחר מספר שנים, גם אם יפסיק לשלם.

ב. חריג תאונה – אין כיסוי למצב סיעודי כתוצאה מתאונה.

ג. הכיסוי הוא ל-5 שנים בלבד. ניתן לרכוש כיסוי פרטי שהתשלום מתחיל לאחר 5 שנים.
אין סתירה בין כיסוי של קופת חולים לכיסוי פרטי ואדם סיעודי שמחזיק בשני הביטוחים, יקבל פיצוי משני המקומות. זה ביטוח מסוג "פיצוי", בניגוד לביטוח מסוג "שיפוי", שהוא החזר הוצאות, למשל כפי שקורה בעת רכישת ביטוח בריאות פרטי, אז ניתן לתבוע רק חברה אחת בגין ניתוח למשל.
אני כסוכן מקצועי בוחן את מכלול הכיסויים, כולל זה שדרך קופת החולים וממליץ על ההשלמות הרלוונטיות.

דרכי ניתן לרכוש את הביטוח מהחברות הגדולות, כך אני הסוכן המטפל וגם מייצג את הלקוח מול החברה במקרה של תביעה.

אל תשכחו שרכישת ביטוח סיעודי הוא לא כמו לקנות חלב בסופר – בסופו של דבר, זה העתיד שלכם, ואסור לכם להתפשר עליו.

מה זה ביטוח סיעוד והאם זה כדאי? מתי לעשות אותו? והאם זה חובה לכולם?

מה זה ביטוח סיעוד והאם זה כדאי?כשחושבים על הביטוי "ביטוח סיעודי", ישר אנחנו חושבים על אנשים מבוגרים או בגיל זקנה, שנמצאים במצב רפואי לא טוב אשר זקוקים לעזרה – לכן רוב האנשים שרוצים לרכוש ביטוח סיעודי הם בדרך כלל אנשים מבוגרים.

אך אם אתם חושבים שזה רק לאנשים זקנים או מבוגרים – טעות גדולה בידכם! חשוב לרכוש את הביטוח עוד בגיל צעיר. אנשים צעירים לרוב חושבים ש"להם זה לא יקרה" ושאין מצב שהם יעברו תאונה או ייחלו חס וחלילה, אך האמת המצערת היא שחשוב לדאוג גם לזה, כי אף אחד לא יודע מה ייקרה לנו מחר.

אתם יכולים לעבור, חס וחלילה, תאונת דרכים, תאונת עבודה או לחלות פתאום. אפשר לקבל נזק בלתי הפיך גם מבלי לצאת מהבית – ירידה לא נכונה במדרגות, נפילה בבית ועוד…

כך שבשורה התחתונה, ממש כמו ביטוח חיים או ביטוחים אחרים חשובים לא פחות, ביטוח סיעודי הוא משהו שכולם צריכים לעשות.

ככל שתקדימו לרכוש ביטוח סיעוד ותאונות מוקדם יותר – ככה תוכלו לקבל ולשלם מחיר נמוך יותר לכל החיים ואפילו לצבור זכויות לפיצוי.

אני ממליץ לכם בחום לדאוג לעניין הזה עוד היום – בין אם זה לכם או לילדים שלכם. ניתן לרכוש ביטוח סיעודי לילדים מגיל 3 וצפונה.

תוחלת החיים הולכת ועולה עם השנים, ואלו חדשות נהדרות. אך עלות טיפול בחולה סיעודי בבית יכולה להסתכם בקלות ב-10 אלף שקלים בחודש, והמחירים יכולים להגיע אפילו עד ל-30 אלף שקלים בחודש אם החולה מטופל ע"י מוסד מכובד.

לכן אתם מבינים, שהוצאה כזו מאוד יקרה, ולאנשים במעמד הביניים ואפילו מעל הממוצע יתקשו מאוד לממן את ההוצאות האלו לאורך שנים.

אני כאן בשבילכם – צרו איתי קשר עוד היום לקבלת שירות אישי ומקצועי!

התקשרו אלי עוד היום לפלאפון האישי שלי 050-8385533 ואדאג לבדוק את תיק הביטוח שלכם, להתאים לכם תכנית אישית המותאמת לכם ב-100 אחוז שתחסוך לכם לא רק כסף, אלא תדאג לכם לעתיד בטוח ומוגן!

אני זמין ועונה לכל פניה גם במייל refael@haviv-pen-ins.com או מלאו את הפרטים בעמוד צור קשר ואחזור אליכם בהקדם.

לייק בעמוד הפייסבוק כבר עשיתם? כך נוכל לשמור על קשר ותוכלו לקבל ממני המון מידע שימושי!

אהבתם לקרוא את המדריך שלי על מה זה ביטוח סיעוד והאם זה כדאי? למדריכים מועילים נוספים היכנסו לבלוג שלי.

רפאל חביב - סוכן ביטוח
רפאל חביב - סוכן ביטוח

רפאל חביב הוא סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ המספק שירותי ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח סיעודי, קופת גמל להשקעה, בדיקת תיק ביטוח לפי הר הכסף והר הביטוח, בניית תכנית מותאמת אישית ועוד.

שיתוף המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email
Print
יכול לעניין אותך גם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *